Červen 2022

1. 6. 2022     Den dětí - „Bublinkohraní“

Děti dnes slavily svátek a tak si zasloužily užít nějakou pořádnou legraci! Kdo šel toto dopoledne okolo školkové zahrady, musel se divit, jak obrovské bubliny z ní létají. Děti si nejprve nakreslily podvodní obrázek a poté si ho pomocí barevných bublin obarvily na modro. Poté si také společně s paní lektorkou vyrobily bublinové hady a trochu si tím procvičily svůj dech a fuk. Nakonec si všichni mohli vyzkoušet vytvořit obrovské bubliny. Všichni byli nadšení!

 bublinkohraní1

bublinkohraní2

bublinkohraní3

2. 6. 2022     Překvapení ke dni dětí

A to překvapení bylo sladké, studené a děti si ho moc užily!

zmrzlina1

zmrzlina2

 

8. 6. 2022     Školkový výlet do zábavních parků na Dolní Moravě

Děti se tohoto dne nemohly dočkat a mluvily o něm již týden dopředu. Stále se ptaly, kdy už konečně pojedeme tím autobusem. Po příjezdu na místo a po vyšlapání malého kopce se před námi objevila dominanta zábavních parků a to obrovský mamut. Děti si nejprve snědly od maminky připravené svačinky a po nabrání sil jsme se mohli vydat za lesními vilami, které na nás již netrpělivě čekaly u vchodu. Víly měly pro děti připravené 4 úkoly. Děti si společně s vílou ukázaly pokusy s vodou, kdy si pomocí krepového papíru vodu obarvily a pak obarvené vody smíchaly tak, že jim vznikly barvy duhy. Dále se snažily pomocí stop odhalit záhadu toho, která zvířátka zavinila požár. Poté si řekly něco o odpadech, jak dlouho se rozkládají a do kterých popelnic je házíme. Nakonec pro děti měla víla připravený kvíz pro chytré hlavičky. Po splnění všech úkolů se děti rozběhly prozkoumávat a užít si park po svém. Mohly si hrát s vodou – pomocí stavidel vodu různě zastavovat nebo roztáčet mlýnské kolo, mohly využít spoustu různých průlezek a klouzaček, také se mohly jít podívat dovnitř mamuta, projít si bludiště nebo se projet na malé lanovce. Po obědě jsme se všichni přesunuli do dalšího parku – pískového, kde si děti také užily spoustu zábavy – mohly rýžovat zlato, vařit z písku, vytahovat písek pomocí kladkostrojů nebo přemisťovat písek na pásech. Po všech zážitcích jsme se již přesunuli k autobusu a vydali se na cestu zpátky. Dětem i paním učitelkám se výlet líbil a moc jsme si ho všichni užili!

 výlet

výlet2

výlet3

výlet4 

23. 6. 2022  Zahradní slavnost s pasováním na školáky

Přiblížil se nám konec školního roku a to pro některé děti znamená nejen prázdniny, ale i rozloučení se školkou a vstup do školy. Jako každý rok se tyto děti pasují na školáky na akci pro všechny rodiče a děti – zahradní slavnosti. Děti ze třídy Berušek – jenom předškoláci, si pro rodiče a své kamarády ze školky připravily taneční vystoupení na motivy velmi známého filmu Pomáda. Kluci si oblékli kožené bundy, sluneční brýle a rifle. Holky si vzaly krásné sukýnky, silonky a mašli do vlasů. Taneční vystoupení se dětem moc povedlo a troufám si říct, že se velmi líbilo i všem přítomným. Po vystoupení děti složily přísahu o tom, že budou pilní žáci a budou dostávat samé jedničky. Poté už jsme se uchýlili k pasování předškoláků. Letos jich jde do školy celkem 15 – z toho 1 holčička z Ukrajiny. Po tomto slavnostním aktu si děti za pomoci rodičů mohly vlastnoručně vyrobit sliz. Po zbytek odpoledne se opékaly buřty, jedly dobroty, které pro nás připravily děti společně s jejich maminkami, a užíval se společně strávený čas s kamarády, rodiči a paní učitelkami na školkové zahradě.

školka

předškoláci

sliz

 

Přejeme Vám krásné prázdniny a budeme se na Vás těšit znovu v září!

Květen 2022

10. 5. 2022  Motýli

Děti se pomocí tohoto programu na chvíli proměnily v motýly a zkusily si, jak vypadá jejich život a všechna jejich vývojová stádia. Vývoj v motýla si dokonce na vlastní kůži prožily. Nejprve se z nich stala housenka. Musely se zkusit pohybovat jako housenky a dozvěděly se, že každá housenka má pořádný hlad a tak se také pořádně najedly listů. Po jídle se každý jako housenka zakuklil do své vlastní kukly a chvilku odpočíval. Po probuzení si každý připevnil látková křídla vyrobená podle vzoru skutečných motýlů a rozletěl se za nektarem květů. Poté motýlí samičky nakladly na listy jejich vajíčka a ostatní zkoušeli, jestli jsou dobře připevněná a vydrží silný vítr i déšť. Děti se také dozvěděly názvy motýlů, do kterých se proměnily a který motýl je užitečný a který naopak škodí. Paní lektorka také dětem přivezla spoustu krásných pomůcek a knížek. Dokonce měla ukázky i opravdových motýlů, které děti mohly zkoumat pod lupou. Celý program byl velmi vydařený a všem se moc líbil.Program motýli

program motýli2

 

12. 5. 2022  Návštěva hradu v Potštejně

Děti si s paní učitelkou celý týden povídaly o Potštejně a dozvěděly se i příběh o loupeživém Mikulášovi a místním hradu. Bylo tedy nezbytné, abychom se na hrad vydali a zkusili ten poklad, který chtějí všichni, najít i my. Po cestě na hrad děti plnily různé úkoly a za každý splněný úkol dostaly klíč. Bylo nutné sesbírat všechny klíče, aby mohly otevřít truhlu s pokladem. Po krásné vyhlídce do okolí a prohlídce hradu s paní průvodkyní nastala ta chvíle, na kterou všichni netrpělivě čekali. Začal se hledat poklad. Chvilku to dětem trvalo, ale nakonec poklad v podobě čokoládových mincí našly. To bylo radosti!

 návštěva hradu

návštěva hradu2

18. 5. 2022  Návštěva v první třídě

Tentokrát jsme s dětmi navštívili hodinu anglického jazyka. Děti si s dětmi z prvního ročníku zkusily procvičit nějaká anglická slovíčka – zvířátka, ovoce, zazpívaly si společně anglickou písničku o pozdravech a poté si ve dvojicích společnou silou vybarvily obrázek.

 návštěva v první tříde květen

20. 5. 2022  Návštěva pouti

Jako pokaždé, co má být pouť, děti nemluvily o ničem jinem již týden před touto pro Potštejn velkou událostí. Řešilo se, jaké atrakce do Potštejna asi přijedou, jaké už byly viděny, na co se děti chystají jít a na co se nejvíc těší. Jako každý rok se s dětmi vždy ke konci týdne jdeme na pouť podívat. Pro letošní školní rok se dětem poštěstilo jít na pouť a povozit se na nějakých atrakcích dokonce dvakrát. Tentokrát se děti pohoupaly na lodičkách, zatočily na labutích, ti odvážní si mohli vyzkoušet atrakci „Breakdance“ pro velké děti a dospělé (samozřejmě v mnohem zpomalenější rychlosti než na opravdové pouti J), někteří se odvážili do strašidelného domu a nakonec si všichni s radosti zaskákali na skákacím hradu. Tímto bychom chtěli poděkovat panu Jaroslavu Kašparovi a jeho dceři Kristýně za možnost s dětmi navštívit pouť a povozit se na různých atrakcích. Děti i paní učitelky si to moc užily.

 návštěva pouti květen

 návštěva pouti květen2

 

25. 5. 2022  V myším kožíšku

Tento program si pro nás připravila paní lektorka z nedalekého Ekologického střediska v Oucmanicích. Děti se na dopoledne proměnily v myšky. Nakreslily si čumáčky a vousky, naučily se pohybovat jako myšky, říkaly si, čím se myšky živí a jak je to s tím sýrem ve filmech a pohádkách. Také si jako myšky prolezly překážkovou dráhu nebo si dělaly zásoby na zimu a snažily se utéct před kocourem, který na ně číhal. Nakonec si zahrály hru s padákem, kdy se snažily zachránit myšku před hadem anebo naopak pomoct hadovi, aby si mohl dát něco k jídlu. Tento program se měl odehrávat venku, ale pro nepřízeň počasí jsme ho museli bohužel přesunout do tělocvičny. I tak si to děti moc užily a hravou formou se dozvěděly něco málo o tom, jak tito malí hlodavci vlastně žijí.

v myším kožíšku

v myším kožíšku2

 

Duben 2022

1. 4. 2022   Comedy magic show

První dubnový den, tudíž „apríl“, přímo vybízel k zúčastnění se nějakého aprílového programu. Jak je již z názvu patrné, vystoupení kouzelníka Rena bylo vtipné a magické. Ukázal dětem spoustu kouzel. Některé děti a dokonce i paní učitelka měly to štěstí, že se dostaly ke kouzelníkovi na podium a pomáhaly mu s jednoduchými, ale zajímavými triky. Všichni si vystoupení moc užili a zažili spoustu zábavy a legrace.

 Kouzelník Reno 1

 kouzelník reno02

 

11. 4. 2022  Návštěva v první třídě

S dětmi ze třídy Berušek, tedy s budoucími prvňáčky, jsme se zase po měsíci podívali do první třídy na naše kamarády. Tentokrát jsme navštívili hodinu matematiky. Děti viděly, jak taková hodina probíhá, co už všechno děti v první třídě umí a většina dokonce zvládla některé zadané příklady vypočítat. Poté si všechny děti mohly zkusit na tabuli napsat nějaké číslo a ukázat tak paní učitelce, že jsou velmi šikovné a že již spoustu věcí zvládnou. Příští měsíc nás čeká návštěva v hodině anglického jazyka.

 návštěva v první třídě duben

 návštěva v první třídě duben2

 

12. 4. 2022  Zápis do 1. ročníku ZŠ

Děti ze třídy Berušek tento den vyhlížely již velmi dlouho, a čím více se blížil, tím více byly plné očekávání a i trochu nervózní. Povídání o tom, jak zápis vypadal a probíhal, se dočtete v záložce základní školy – ohlédnutí zpátky duben 2022. My již teď můžeme říci, že všechny děti, které přišly k zápisu, byly do základní školy přijaté a přejeme jim spoustu úspěchů!

13. 4. 2022  Staročeské Velikonoce

Děti se pomocí tohoto programu dozvěděly, že Velikonoce začínají již 6 týdnu před hlavními svátky. V tuto dobu se koná masopust a poté následuje 6 postních neděl. Každá neděle má nějaké jméno a na každou neděli se dělá nějaký jiný zvyk. Spoustu zvyků děti znaly a dokonce je někteří i dělají, ale spoustu zvyků pro ně bylo nových. Po celou dobu programu byly na velikonočním stole připravené různé dobroty a různé dekorace, které se již od pradávna připravují, vaří a pečou. Děti si v rámci povídání společnými silami ozdobily léno a mohly se zúčastnit průvodu s Morenou, při kterém zimní král předal jaru svou vládu, a při této příležitosti se házela babka zima do řeky. Tento zvyk děti moc dobře znaly, protože jsme se s ním nedávno setkali v mateřské škole. Dokonce jsme si společně zazpívali známé lidové písničky a děti se naučily novou velikonoční koledu. Nakonec se navzájem, kluci i holky, vyšlehaly vrbovými proutky.

staročeské velikonoce

staročeské velikonoce2

 

21. 4. 2022  Program Broučci a hmyz

Děti se pomocí tohoto programu dozvěděly bližší informace o některých známých broučcích a nějakém hmyzu. Paní lektorka si pro děti připravila například hru na mravence, pozorování různých broučků pod lupou, také si ukázaly, na co vlastně hraje ten cvrček a že to opravdu nejsou housličky nebo že světluška nelétá s lucerničkou v ruce. Děti si také zahrály na mravence chůvičky, krmily ptáčky žížalami, které vypadaly jako živé a ptáčci jim za odměnu zazpívali písničku nebo zkoušely postavit hmyzí hotel z různých přírodnin. Paní lektorka dětem také přivezla na ukázku krásné knížky plné všemožných obrázků, které jim přiblížily vzhled různých broučků a „hmyzáků“. Některé děti musely překonávat strach z těchto malých živočichů a tak pro ně byl program v tomto směru velkým přínosem. To nejdůležitější, co si děti měly z programu odnést, bylo, že žádným živočichům neubližujeme, protože jsou důležití jak pro nás, tak i pro jiné živočichy. Dětem i paním učitelkám se připravený program velmi líbil a těšíme se na další!

broučci a hmyz1

 broučci a hmyz3

 

22. 4. 2022  Den Země

Jako každý rok jsme si i letos s dětmi připomněli oslavu svátku naší Země. Ráno si každé z dětí vyrobilo svou vlastní Zeměkouli. Na vystřižený kruh si nakreslily ostrovy, které pak polepily natrhanými kousky barevného papíru a okolo stejnou technikou udělaly moře. Po svačince jsme si společně řekli, proč si myslí, že se Den Země slaví, proč je vlastně potřeba tu naší Zemi chránit a jakým způsobem jí může chránit každý z nás. Poté jsme si tradičně připomněli, jak se třídí odpad. Nejprve jsme si společně řekli, kolik kdo má doma košů, a co do nich vyhazuje. Následně jsme si připomněli, do jakých kontejnerů koše vynášíme a proč má každý kontejner jinou barvu. Poté jsme se rozdělili do skupin. Každá skupina dostala svůj kontejner a měli za úkol z hromady odpadků vybrat ty správné, které patří právě do jejich kontejneru. Toto tematické dopoledne jsme zakončili na vycházce, na které jsme se šli podívat ke sběrnému dvoru a řekli si, k čemu slouží.

 

25. 4. 2022  Pyžamový den

Pro radost jsme pro děti naplánovali „pyžamový den“. Děti měly za úkol přijít v pyžamku rovnou ráno do školky. Ve třídě Berušek jsme si udělali pyžamovou párty s tancem podle hudby a soutěžením o nejlepší tanečníky. S dětmi také tančili jejich oblíbení plyšáci, kteří do postýlek, stejně tak jako pyžamka, patří. Potom jsme si s dětmi vyprávěly „sen“, vymyšlený příběh, kdy každé dítě mělo říci kousek příběhu. Chvíli dětem trvalo, než hru pochopily, ale pak vznikl zajímavý příběh o berušce Emilce. Pak jsme si vyrobily obrázky, kdy si děti prostřihly do papíru tvar pyžamka nebo noční košilky a podlepily to látkou, dokreslily hlavu, končetiny a obrázek dozdobily. Také jsme se seznámili s písničkou Pyžamová párty. V pyžamkách jsme také popřáli Laurince, která měla narozeniny. Protože tento den zrovna pršelo a nešli jsme na procházku, zůstaly děti v pyžamkách až do odpoledne.

Ve třídě Včeliček taktéž proběhla pyžamová párty. Děti si nejprve vytvořily provlékáním vlny noční košilky, skládaly pyžamková puzzlata a stavěly z molitanových kostek postýlky. Poté si vyzkoušely výměnu povlečení na polštářích a peřinkách. Ke každé párty patří tanec a hry, které jsme samozřejmě nemohli vynechat. Hráli jsme štronzo, pyžamovou mašinku a pohybovou hru „Do pelíšku“.  Jelikož nám počasí nepřálo, dopřáli jsme dětem i krátkou pohádku s popcornem.

pyžamový den1

pyžamový den2

 

27. 4. 2022  Návštěva farmy na farářství

V rámci tématu „Máme rádi zvířat a jejich mláďata“ jsme se rozhodli, že se na malá mláďátka, o kterých jsme si ve školce povídali, půjdeme podívat na vlastní oči. Vyrazili jsme již brzo ráno od školky se svačinkou v batůžku. Na farářství nás přivítal velmi šikovný pejsek, který nám ukázal, jak umí krásně poslouchat a také velmi milá paní Ola. Děti se před prohlížením zvířátek musely po té cestě posilnit a tak jsme si nejprve snědli svačinku. Potom už nám paní Dostálová ukázala malá kůzlátka, telátka a nakonec i jehňátka. Děti se o zvířátkách dozvěděly mnoho informací, které pro některé byly úplně nové. Po prohlídce zvířátek jsme se vydali zpátky do mateřské školy. Vycházka byla velmi povedená, počasí nám naštěstí přálo a tak byly děti i paní učitelky spokojené. Velmi děkujeme za ukázku zvířátek a příští rok se budeme opět těšit!

vycházka na farářství2

vycházka na farářství1

 

Březen 2022

1. 3. Karneval

Na tento den se všechny děti velmi těšily. O svých maskách mluvily už dlouho dopředu. Děti ve třídě berušek si ráno po příchodu do školky vyrobily občerstvení – autíčka z jablka a hroznového vína. Po svačince se konala přehlídka a rej masek. Poté si děti zahrály různé hry a soutěže jak pro jednotlivce, tak soutěže dvojic. Za každou vyhranou soutěž dostaly děti samolepku Na konci karnevalu se samolepky spočítaly, a vyhlásil se vítěz, který dostal malou odměnu. A aby to ostatním nebylo líto, odměnu nakonec dostali všichni, protože všichni přišli v krásných maskách a celé dopoledne se snažili. Celé dopoledne nám ve třídě hrála veselá hudba a karneval jsme si všichni moc užili.

Ve třídě včeliček, děti cestou do třídy poznávaly spolu s rodiči stopy zvířátek. Ve třídě pak plnily různé úkoly na několika stanovištích a za každý splněný úkol dostaly oříšek, který si nalepily do nakresleného doupátka. Následovala přehlídka masek za doprovodu hudby a několik her, také doprovázených hudbou. Děti si karneval opravdu užily.

karneval1

Karneval2

8. 3. Agáta v království vzduchu a vody

Tento den si pro nás paní lektorka z ekologického střediska SEVER v Hradci Králové připravila v pořadí už druhý projektový den s názvem „Agáta v království vzduchu a vody.“ Děti se po celé dopoledne zabývaly těmito dvěma podmínkami pro život. V království vzduchu se dozvěděly, jak vzniká vítr, co všechno můžeme ve vzduchu najít, které dopravní prostředky vzduch znečišťují a co mohou udělat pro to, aby se to nedělo. V království vody si děti zahrály na kapičky, které putovaly ze studánky, přes potůček a řeky až do samotného moře a poté se pomocí sluníčka vypařily, aby mohly spadnout zase na zem v podobě deště. Také si společně řekli, které rostliny a kteří živočichové žijí ve vodě nebo v blízkosti vody a společně si také řekli, při jakých činnostech vodu potřebujeme a jak s ní máme zacházet, aby se s ní neplýtvalo.

 Agáta v království vzduchu a vody 1

Agáta v království vzduchu a vody3

9. 3. Návštěva v 1. třídě

Děti ze třídy Berušek se šly poprvé podívat do 1. třídy na své kamarády, aby viděly, jak to tam chodí a vypadá. Navštívily jsme hodinu českého jazyka, kde se všichni nejprve navzájem představili, paní učitelka jim poté přečetla pohádku „Hrnečku, vař!“ a prvňáčkům rozdala pracovní list – zdravé a nezdravé jídlo. Berušky mohly paní učitelce odpovědět také a každý z nich vymyslel jak zdravé, tak i nezdravé jídlo. Poté prvňáčci vytleskávali slabiky a říkali, kolikaslabičná daná slova jsou a Berušky zjistily, že velmi podobné činnosti děláme také, takže to pro ně není nic nového. Nakonec se mohly děti podívat, jak už prvňáčci umí číst a všichni se shodli na tom, že se do školy moc těší. Na návštěvu do 1.třídy bychom chtěli chodit pravidelně každý měsíc, aby pro děti nástup do školy nebyl tak těžký a už věděly, co je čeká.

Návštěva 1. třídy březen1

17. 3. Návštěva knihovny v Kostelci nad Orlicí

Březen je měsíc knihy, a proto jsme každý rok v tomto měsíci jezdili do knihoven v okolí, aby se děti dozvěděly, co to knihovna je a k čemu slouží. Tento rok jsme zavítali do Městské knihovny v Kostelci nad Orlicí. Pro některé děti byla již prvním a velkým zážitkem cesta vlakem. Když jsme došli do knihovny, ujala se nás velmi hodná a milá paní knihovnice. Ukázala dětem, jak knihovna vypadá a ptala se jich, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Také dětem přečetla pohádku „O třech kůzlátkách“ a děti odpovídaly na záludné otázky, které se pohádky týkaly. Společně si také řekli, jak se správně ke knížkám chovat a nakonec měly děti možnost prohlédnout si různé knížky, které tam měli k dispozici.

návštěva knihovny1

návštěva knihovny2

21. 3. Ponožkový den

Pod záštitou Organizace spojených národů se 21. březen připomíná jako Světový den Downova syndromu. Datum symbolicky odkazuje na podstatu této geneticky podmíněné anomálie, trizomie 21. chromozómu. Po celém světě se tento den slaví tak, že si lidé na sebe berou každou ponožku jinou. A právě toto měly děti za úkol také. Děti ve třídě berušek si ráno nakreslily každý svoje ponožky. Ponožky musely být úplně stejně, aby bylo poznat, že patří k sobě do páru. Po svačince jsme si společně řekli, proč tento den slavíme a navzájem jsme si prohlédli svoje ponožky. Každý měl za úkol svoje ponožky popsat ostatním a na základě toho jsme si zahráli pohybovou hru – „Poznej kamaráda podle ponožek“. Poté paní učitelka schovala jednu ponožku z páru ve třídě a dětem ukázala druhou ponožku a ony měly za úkol ponožku ve třídě najít. Následoval úkol, kdy si děti měly najít dvojici podle stejných ponožek, ale ponožky si nemohly navzájem ukazovat, mohly ji pouze slovně popisovat. Nakonec na děti čekala soutěž ve družstvech, kdy sbíraly ponožky pověšené na šňůře a na závěr celého dopoledne dostaly ještě pracovní list s hledáním stejných ponožek.

Ve třídě včeliček všechny děti s nadšením ukazovaly své rozdílné ponožky hned při příchodu do školky. Během rána měly možnost vybarvit pracovní list s ponožkami, které potom vystřihovaly. Všechny děti pak ostatním řekly, jaké barvy mají ponožky, které si ráno oblékly. Zahrály si hru, kde se pomocí obrázků barevných ponožek hledaly do dvojic. Nakonec si vyzkoušely pověšení ponožek na šňůru pomocí kolíčku.

 Ponožkový den 1

ponožkový den2

23. 3. Agáta v království půdy a civilizace

Poslední z cyklu projektových dní, které si pro nás připravila paní lektorka z ekologického střediska SEVER v Hradci Králové, nesl název „Agáta v království půdy a civilizace“. Společně s paní lektorkou se děti podívaly do rodiny Hamtákových, kteří měli doma zbytečně moc věcí a odpadů. Děti jim pomohly a společně se naučily něco o třídění odpadu. Také se dozvěděly něco o tom, z čeho jsou věci vyrobeny a kde tyto materiály na jejich výrobu bereme. Na další činnost jsme se přesunuli ven. Děti si vyzkoušely chodit jako krtek v podzemních chodbičkách se zavázanýma očima a poté zkoušely ve skupinách najít v hlíně nějaké broučky a malé živočichy. Nakonec jsme se přesunuli zpátky do třídy, kde si děti pomocí her a různých činností zopakovaly, co se všechno během tří programů dozvěděly a naučily.

 Agáta v království půdy a civilizace1

Agáta v království půdy a civilizace2

28. 3. Vynášení Moreny

Konečně jsme zase mohli obnovit tuto tradici, kterou jsme byli nuceni díky pandemii dva roky po sobě zrušit. Proto většina dětí vůbec nevěděla, co je čeká a kdo to vlastně Morena je. Tato tradice vždy začíná již pár dní dopředu, kdy si s dětmi na zahradě musíme ze suché trávy, suchého roští a krepového papíru Morenu vyrobit. Poté si také musíme jít nastříhat k řece proutky, na které si děti navážou žlutý a zelený krepový papír jako barvy jara. Proutek se jim potom hodí při vynášení Moreny. V den vynášení procházíme vesnicí, máváme připravenými proutky, hrajeme na hudební nástroje, zpíváme jarní písničky, říkáme jarní básničky a říkadla a loučíme se se zimou, která již vládla dlouho a vítáme jaro, které už nám pootvírá svá vrátka. Již minulé roky se k nám při této tradici přidala Mateřská škola „Pod lesem“ z Ústní nad Orlicí a tak jsme byli rádi, že je můžeme přivítat i letos. To už pak jde pořádný „štrúdl“ dětí a jsme v Potštejně k nepřehlédnutí. Na konci cesty se Morena zapaluje a vyhazuje do řeky. To je pro všechny tím největším zážitkem. Poté ještě dlouhou dobu stojíme všichni na mostě a pozorujeme, jak Morena krásně odplouvá. A že letos se jí po té řece plavalo opravdu dobře! Tak snad nám ty jarní slunečné dny už vydrží!

Morena1 1

Morena3

Morena2

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola, Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou

Školní 88

517 43 Potštejn

telefon/fax: 494 546 519
mobil: 733 767 755

odhlašování obědů na tel.
778 584 518

e-mail: zs.potstejn@seznam.cz

http://skola.potstejn.cz
IČ: 75015668, DIČ: 253-75015668

517 43 Potštejn

Kdo je on-line

Právě přítomno: 84 hostů a žádný člen